Witamy!

Celem działania spółki jest praca na rzec rozwoju tenisa amatorskiego w Polsce, a w szczególności działania na rzecz wzrostu ilości osób grających w tenisa. Ważnym elementem jest, również Zainteresowania państwa i samorządu dyscypliną, która niesie ze sobą pozytywne emocje, wychowuje i promuje odpowiednie standardy zachowań (ubiór, zachowanie kibiców na meczu tenisowym).

Wrzesień 2017 Kwiecień 2017 Marzec 2017 Luty 2017 Styczeń 2017 Grudzień 2016 Listopad 2016 Październik 2016 Wrzesień 2016 Lipiec 2016 Maj 2016 Styczeń 2016 Grudzień 2015 Listopad 2015 Październik 2015 Wrzesień 2015 Sierpień 2015 Lipiec 2015 Czerwiec 2015

Nie wyobrażamy sobie życia bez elektroniki

2016-01-19 | Adam Bargiel

frazy kluczowe: hobby, rozrywka, czas wolny

Postęp technologiczny jest widoczny na każdym kroku. Producenci sprzętu elektronicznego prześcigają się w pomysłach i coraz to nowszych rozwiązaniach.

Potencjalny konsument sprzętu elektronicznego również ma coraz większe wymagania. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, ile osób musi pracować nad każdym nowym projektem, aby trafił on na rynek.

Smartfony, komputery, telewizory i inne sprzęty nas otaczające są naszpikowane elektroniką. Nie wyobrażamy sobie, żeby nagle mogło ich zabraknąć. Jednak mało kto sobie wyobraża, jakiej precyzji i dokładności wymaga montaż elektroniki. Aby sprzęt działał sprawnie i bezawaryjnie potrzeba połączyć wiele podzespołów, modułów i innych struktur w element elektroniczny, który stanie się jedną z części potrzebnych do prawidłowego działania urządzenia.

Podłoże montażowe przygotowane do umieszczenia na nim elementów elektronicznych jest zwykle niewielkie, a trzeba tam umieścić niezbędne mikroukłady i inne urządzenia. Zwykle podłożem staje się płytka półprzewodnikowa, na której kolejno wykonywane są poszczególne prace montażowe. Produkcja eektroniki nie jest prostym zadaniem, wymaga fachowej wiedzy, najlepiej potwierdzonej doświadczeniem i odpowiednim wykształceniem.

Montaż poszczególnych elementów na płytkach jest wieloetapowy. Kolejno montuje się połączenia elektryczne, mechaniczne i cieplne. Zwykle stosuje się technikę drutową, technologię flip chip, lutowanie czy nawet klejenie. Za ich pomocą łączy się układy scalone, mikrosystemy i inne podzespoły, które staną się jednym z elementów składającym się na całe urządzenie elektroniczne. Takie poszczególne elementy budują zaawansowane bloki, tworzące sprawnie działający sprzęt. Montaż podzespołów jest po części zautomatyzowany, ale również są elementy wymagające precyzji człowieka.

'

Fotografie:
hobby
rozrywka
czas wolny

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: