Witamy!

Celem działania spółki jest praca na rzec rozwoju tenisa amatorskiego w Polsce, a w szczególności działania na rzecz wzrostu ilości osób grających w tenisa. Ważnym elementem jest, również Zainteresowania państwa i samorządu dyscypliną, która niesie ze sobą pozytywne emocje, wychowuje i promuje odpowiednie standardy zachowań (ubiór, zachowanie kibiców na meczu tenisowym).

Wrzesień 2017 Kwiecień 2017 Marzec 2017 Luty 2017 Styczeń 2017 Grudzień 2016 Listopad 2016 Październik 2016 Wrzesień 2016 Lipiec 2016 Maj 2016 Styczeń 2016 Grudzień 2015 Listopad 2015 Październik 2015 Wrzesień 2015 Sierpień 2015 Lipiec 2015 Czerwiec 2015

koszule

Kanony mody męskiej na przestrzeni czasu

2016-09-12 | Szymon Kołacz

frazy kluczowe: koszule

(...) Już od najdawniejszych czasów kobiety, jak i mężczyźni zajmowali się modą i pielęgnacją swojego ciała. Chociaż dbanie o swój wygląd i modne stroje są domeną przypisywaną kobietom, to jednak również mężczyźni starali się podążać za modą i dbać o swój wygląd.W starożytności powstały pierwsze kosmetyki i pierwsze modne ubrania. Mężczyźni nosili peruki i barwili usta i policzki na różowo. Bardzo często golili głowy, z uwagi na wszechobecne wszy. Zakładali głównie tuniki z krótkim rękawem lub bez rękawów, które były przepasane w pasie. Głównym materiałem do produkcji ubrań w starożytności była czysta wełna lub len.Starożytni rzymianie nosili togi, najczęściej w białym kolorze. Dla cesarza zarezerwowana została purpurowa toga z haftowanymi elementami.Ubiory w średniowieczu początkowo były luźne i niedopasowane, z czasem, zaczęło się szycie ubrań przylegających do ciała. Pojawiły się pierwsze baskinki, czyli rodzaj długiej koszuli lub nawet marynarki przewiązany w pasie. Około XIV wieku pojawiły się również pierwsze modele męskich spodni.O białej koszuli męskiej słyszano już w XVI wieku. Była ona noszona przez wyższą klasę, a więc przez monarchów, ludzi o szlacheckim pochodzeniu. Z czasem kanony mody męskiej uległy rozluźnieniu i koszule zakładali także biedniejsi chłopy i warstwa pracująca.W XVIII i XIX wieku pojawiła się moda na ubiór bardzo elegancki. Pojawiły się pierwsze prototypy dzisiejszych garniturów.Obecnie garnitury i eleganckie koszule są elementem garderoby, które powinny się znaleźć w szafie każdego mężczyzny.Najmodniejsze są koszule typu fit, czyli dopasowane do sylwetki. Z koszulami męskimi jest podobnie, jeżeli chodzi o garnitury męskie. Dominują fasony z dopasowaną marynarką i spodniami zwężanymi przy nogawkach. (...)